פבר 24 2014

5 דברים שכדאי לדעת…על עולם הטיפוס!

מאת: בשעה 10:08 נושאים: פרסום חדש

 

נדב בן יהודה
במהלך הטיפוס בדרך לפסגה נתקל במטפס טורקי פצוע והציל את חייו 

קל להבין למה טיפוס הפך לספורט אהוב בשנים האחרונות – מדובר בספורט שמשלב כח פיסי, איזון ויכולת ריכוז גבוהה. אבל אם אתם מתכננים להתחיל להתאמן בטיפוס, מדובר בספורט לא פשוט בכלל. 

הנה 5 תובנות והשלכות של מטפס הרים צעיר, על עצמו ועל עולם הטיפוס

1. ישנם הרגעים האלו שבהם אתה נמצא לבדך מול קיר הקרח, מוקף בשקט מופתי המקושט בצלילי המתכת והקרח והרוח, המתלכדים לכדי הוויה חדשה.

2. חשוב לטפס לשם הטיפוס ולקבל את הסכנה ולא להיות מופתע על ידה אף פעם. לא לרדוף אחרי ז'אנרים כאלה ואחרים, לזכור שפרוייקט מוצלח לא נמדד בהגעה לפסגה, אלא בשיבה הביתה, ובעיקר – להנות!

3.דווקא הרגעים הקשים בטיפוס הם אותם הרגעים שצלמי אקסטרים מעוניינים להביא הביתה. הפכו את המצלמה וכל הציוד הנלווה לציוד טיפוס לכל דבר! כך תאפשרו איזון בין טיפוס בטוח ותוצרי צילום עוצמתיים ביותר.

4. הטיפוס בחלקים האחרונים בגובה אקסטרים דורש מחויבות מלאה. אם הגוף והנפש אינה מאוחדים ברגעים אלה – ההחלטה להסתובב היא ההחלטה הנכונה, במטרה לשוב הביתה בשלום.

5. תארו לעצמכם סיטואציה בה אתם פותחים את מפת העולם ושמים את האצבע על רכס או מסלול מעניין…בדקו אילו משאבים צריך לגייס כדי להוציא פרוייקט כזה לפועל (אימונים, ספונסרים, זמן, יכולת טיפוס וכו') – ופשוט צאו לדרך!

תאמינו או לא – אבל ככה זה עובד אצל נדב…
לפרטים נוספים על המרצה לחצו כאן>>

נדב בן יהודה 

סגור לתגובות על 5 דברים שכדאי לדעת…על עולם הטיפוס!

התגובות סגורות.